«Siste Nytt» uke 17 – 2026

(Alle blå ord i «Siste Nytt» er klikkbare lenker)
Ønsker du å melde deg på vårt nyhetsbrev, «Siste Nytt» kan du gjøre det her.

Siden sist;
Takk til alle som deltok på søndagens gudstjeneste. Det var stas med nesten full kirke, fire dåp og ikke minst herlig sang av Soul Kids! Sjarmerende sangglede, og kjekt å se at koret har vokst! 19 barn deltok på søndagsskolen. Stor takk til søndagskolelederne for trofast tjeneste og for å legge så fint til rette for barna med både bibelfortelling og aktiviteter.

På mandag ble det gjort en suveren jobb under vårdugnaden. Takk til gjengen som luket, barket, plantet, kostet og vasket. Vi har et stort uteområde som virkelig krever sitt mht. vedlikehold. Dersom du gikk glipp av dugnaden er det ingen ting i veien for å komme innom en annen dag. Bare spør etter hva som «står på listen». Men, nå er kirken klar for konfirmasjon. Vi gleder oss til høytidsgudstjenester!

Konfirmasjonsgudstjenester lørdag 25. april og lørdag 2. mai
Konfirmasjon er høytid og fest, og konfirmasjonsgudstjenestene er nydelige gudstjenester. Vi er så heldige at kirken vår rommer både konfirmantfamilier og menighet for øvrig. Derfor kan vi si Hjertelig velkommen til konfirmasjonsgudstjenester alle sammen! Det er jo stas for konfirmantene om du som nabo eller venn kommer og tar del i feiringen!

Gudstjeneste 3. mai kl.11:00
Dette blir gudstjeneste nummer to i rekken av tre hvor vi fordyper oss i noe av gudstjenestens liturgi. Ett barn skal døpes, det blir nattverd og søndagsskole for barna.

Konfirmant 2027
Det nærmer seg konfirmasjon for årets konfirmanter. Samtidig er påmeldingen i gang for neste års konfirmanter. Kjenner du noen som nå går i 8. klasse? Har dere snakket sammen om konfirmasjon? Detaljene for året 26/27 er ikke ferdig enda. Det skjer sannsynligvis i løpet av måneden, men påmeldingen er åpen. Klikker du her, finner du mer informasjon og lenke til påmelding..  Ta en titt på denne lille FILMSNUTTEN og snakk med en ungdom du kjenner om konfirmasjon!

Hele Norge ber 2026
Dette er en bønnestafett hvor Ungdomsarbeid og menigheter utfordres til å være med å be uavbrutt 24/7 for Norge – sammen i ett år! Menighetene i Sola, bedehus og organisasjoner har tatt imot invitasjonen! Sammen skal vi dekke Norge 24/7 i bønn et helt år – dag og natt! Her kan du registrere deg om du ønsker å bli med på bønnerommet på Betania Bedehus 23. april.

Kjenner du en som skal begynne på skolen til høsten? Vi har lyst til å være med å feire den store overgangen for alle dere som skal begynne i 1.klasse! Vi mener at dere er helt førsteklasses allerede, og tror at Gud bryr seg om dere og hverdagen deres.
Vi samles tre torsdager: 7.mai, 21.mai og 28.mai kl. 16.30-18.00. Vi spiser middag, leker, lager noe og får høre om Jesus som vil være vennen vår, om barna Erlend, Stian og Tuva som også skal begynne på skolen, og om dåpen. Søndag 31.mai får dere utdelt ei bok på Messy Church. For mer info og påmelding klikk her
Bare kjeks….?!
Ja, sist søndag var det bare kjeks og kaffe i pappkrus under kirkekaffen. De neste søndagene blir det verken vått eller tørt. Det er ikke slik vi ønsker det, for kirkekaffen bidrar til en sosial arena, den gode praten og et inkluderende fellesskap. Men vi har ikke nok kirke-kaffe-mannskap til å dekke opp hver søndag. Kjenner du at dette hadde vært en tjeneste for deg, så ikke nøl med å ta kontakt!

Menighetsbladet – frivillige bladbud eller noen med skrivetrang?
Det er mange som setter pris på menighetsbladet vårt, MEN det er dessverre også mange som ikke får bladet i postkassen sin hver gang. Det er sørgelig. Distribusjonen, som skal sørge for at bladet kommer i alle postkasser i Sola svikter, OG den koster mye. Nå lodder vi stemningen i de 4 solamenighetene: Er det noen som kan tenke seg å være blad-bud som frivillig tjeneste. Da vi menigheten tjene en slant, og vi kan sikre at bladene kommer frem. Samtidig spør vi om det er noen med skrivetrang som kan tenke seg å bli med i en redaktørgruppe for å heve bladets kvalitet? I så fall: Ta kontakt! Eller foreslå det for noen du kjenner!

Faste aktiviteterlogo: Tananger menighet
KLIKK på navnet i blått for mer informasjon.

Bibeldykk: Mandag (partallsuker) kl.20–21. Vi møtes i kirka for å lese Bibelen sammen.
Bønnesamling: Mandag (oddetallsuker) kl.20-21, i kirkerommet.
Inn i søndagens tekster – stillhet og refleksjon: Hver mandag kl. 10.00-11.00 i kirkerommet.
Tananger Gospel: Øver tirsdag (oddetallsuker) kl. 19:00 – 21:00.
Kirkekakao: Hver torsdag kl. 14:00-15:30.
Knøttetreffen: Mandager & torsdager kl. 09.30-12.30.
Tananger Soul Kids: Onsdager kl. 17:30.
Søndagsskolen: Søndag kl. 11:00, når det er dåp i gudstjenesten.
Treffen: Tirsdager i Sola kirke.
Jesha: Fredager i partallsuker kl. 18:00.
Enter: Fredager i partallsuker kl.20:00.
Språkkafeen: Onsdager i partallsuker kl.17:30.
Dugnadsgjengen: Torsdager i partallsuker kl. 09:30 – 12:00.

Ukens bønn
Herre Jesus Kristus,
du er veien, sannheten og livet.
Vi ber deg:
Lær oss å elske hverandre som du har elsket oss,
og styrk oss i håpet om at vi en dag skal samles hos deg i ditt rike,
du som med din Far og Den hellige ånd lever og råder,
én sann Gud fra evighet til evighet.
Amen

Hilsen oss i staben
Med ønske om en velsignet uke!