«Siste Nytt» uke 23 – 2026

(Alle blå ord i «Siste Nytt» er klikkbare lenker)
Ønsker du å melde deg på vårt nyhetsbrev, «Siste Nytt» kan du gjøre det her.

Siden sist;

På lørdag var det dåpsgudstjeneste i kirken. Vi gleder oss over alle som kommer til dåp, men lørdag ble det noe helt ekstra. Et foreldrepar valgte å gifte seg rett etter dåpen. Det ble en stor overraskelse for resten av familien! Ja, alle ble overrasket og flere måtte tørke gledestårer. Kirkerommet er virkelig er et rom som rommer hele livet.
Tre tirsdager i mai har vi hatt «Førsteklasses» for dem som skal begynne i 1.klasse. Denne søndagen fikk de utdelt bok på Messy Church. Der hadde vi om Kristi himmelfart og pinse med mange gøye aktiviteter for ulike aldersgrupper, bla. et eksperiment med en «rakett» som nesten føyk helt opp i kirketaket og hobbyaktivitet med Jesus som forsvant opp i skyen.
Søndag 7. juni er det friluftsgudstjeneste i Tananger havn kl.11.00 med grilling etterpå.
Gudstjenesten blir i den Keltisk tradisjon og har fokus på havet, både i skapelsen og etter Jesu sin oppstandelse. Kle deg etter været og ta med noe å sitte på.
Velkommen.

 

Tanangerdagene er i gang!
(Klikk på overskriften for å se fullstendig program.)
Vi gleder oss til Barnas Dag, stand i havnen og friluftsgudstjeneste. Ekstra stas er det å få besøk av Inger Lise Hope!
Det blir uten tvil en flott konsert der Tananger Gospel også deltar, torsdag 4. juni. Billetter til konserten kjøpes på Goticket!
Kikk og Klikk:
Konsert med Inger Lise Hope og Tananger Gospel: Kjøp konsert-billetter HER!

På torsdag kl. 9:30 – 11-30 er det igjen dugnad. Dugnadsgjengen varierer i størrelse, men er en anledning til å treffes og gjøre noe nyttig ute eller inne sammen. Ta gjerne med deg nistepakken og bli med på lunsj kl. 11:30.

Den årlige basaren er ikke før 7. november. Er du en som liker å strikke, sy, hekle eller snekre? Hjemmelagde gevinster er veldig stas, så sett gjerne i gang ditt basarprosjekt nå. Stor takk til alle som bidrar!

 

Faste aktiviteterlogo: Tananger menighet
KLIKK på navnet i blått for mer informasjon.

Bibeldykk: Mandag (partallsuker) kl.20–21. Vi møtes i kirka for å lese Bibelen sammen.
Bønnesamling: Mandag (oddetallsuker) kl.20-21, i kirkerommet.
Inn i søndagens tekster – stillhet og refleksjon: Hver mandag kl. 10.00-11.00 i kirkerommet.
Tananger Gospel: Øver tirsdag (oddetallsuker) kl. 19:00 – 21:00.
Kirkekakao: Hver torsdag kl. 14:00-15:30.
Knøttetreffen: Mandager & torsdager kl. 09.30-12.30.
Tananger Soul Kids: Onsdager kl. 17:30.
Søndagsskolen: Søndag kl. 11:00, når det er dåp i gudstjenesten.
Treffen: Tirsdager i Sola kirke.
Jesha: Fredager i partallsuker kl. 18:00.
Enter: Fredager i partallsuker kl.20:00.
Språkkafeen: Onsdager i partallsuker kl.17:30.
Dugnadsgjengen: Torsdager i partallsuker kl. 09:30 – 12:00.

Ukens bønn
Livets Gud,
Du som har skapt oss til å leve i fellesskap med deg
og født oss på ny ved vann og ånd, vi ber deg:
Led oss, så vi kan tjene Jesus som hans disipler,
han som med deg og Den hellige ånd lever og virker
fra evighet til evighet.
Amen

Hilsen oss i staben
Med ønske om en velsignet uke!