«Siste Nytt» uke 48 – 2025

(Alle blå ord i «Siste Nytt» er klikkbare lenker)
Ønsker du å melde deg på vårt nyhetsbrev, «Siste Nytt» kan du gjøre det her.

Siden Sist!
På søndag var det 1. søndag i advent og tradisjonen tro: lystenning i sentrum, fakketog til kirka og lysmesse. Adventstiden minner oss på hvem julen handler om og hvem vi venter på: Gud som ble menneske og ble en av oss.
På fredag var det både Jesha og Enter. På Enter var det pynting av pepperkaker som stod på programmet. Også på Knøttetreffen var det pepperkakebaking som sto på programmet – og både små og store var med.

Nå er vi i gang med årets julevandringer. Barnehagene og 1. klassingene skal igjen få være med på vandringen for å finne den store kongen som ble født. Han som ikke ble født på et slott, men lagt i en krybbe. Barna deltar som vismenn, gjetere, engler og Josef og Maria. Også i år får vi hjelp av flere frivillige for å bemanne de 15 julevandringene. Hjertelig takk til dem.

Velkommen til gudstjeneste, 2. søndag i advent, 7. desember kl. 11.00
Nå på søndag er både prest og pianist vikar. Silje Barkved Fossan er vikarprest og John Morten Storflor tilbake med spennende akkordprogresjoner fra flygelet. Det blir nattverd.

Messy Church Søndag 14. desember kl. 16:30
Denne gangen blir det jule-Messy Church. Det blir servert julegrøt før vi skrives inn i manntall og vandrer helt til Betlehem. Vel fremme i stallen blir det feiring av Jesus, Guds sønn, som kom til vår jord under enkle kår. Dette er en fin anledning til å invitere med seg en vennefamilie.

JUL i Tananger 
Klikk på lenken for å få oversikt over julens gudstjenester, Vi synger julen inn, Kongefest mm.

Parkeringsvakt på juleaften kl. 14:00
På juleaften kommer det mye folk. Det er vi svært glade for, og da er det godt om vi har parkeringsvakter som kan hjelpe til at parkeringen blir bra. Meld ifra til kirken hvis du kan tenke deg å hjelpe til med det.

Nye e-postadresser.
Alle i staben vår har fått nye e-post-adresser på grunn av omlegging av datasystemer. De gamle vil fortsatt virke en tid, men det kan være lurt å sjekke opp på vår ansattside hvis du vil sende en e-post.

JULEGAVEAKSJONEN 2025
Menighetene i Sola har gjennom Julegaveaksjonen samlet inn penger til vanskeligstilte familier i Sola kommune de siste årene. I år er også Tananger Frivilligsentral med på aksjonen. Når prisene på mat og klær stiger, er det alltid de med dårlig økonomi fra før, som sliter mest. Vi ønsker å hjelpe familier i Sola til å få en god julehøytid. Pengene blir omgjort til gavekort a kr.1000 som NAV gir videre til familier som trenger det.
Vil du bidra til å gjøre julehøytiden litt lettere for noen i Sola? Da oppfordres du til å gi en gave til aksjonen. Beløpet bestemmer du selv. Aksjonen avsluttes 15.desember slik at gavekortene rekker fram til familiene før julen ringes inn.
Du kan sette inn pengene på konto 3206 20 27982 og merke overføringen med «Julegaveaksjonen 2025» eller bruke Vipps 543363, Julegaveaksjonen Sola sokn.

Har du en sang på hjertet?
Vi ønsker forslag til salmer, lovsanger, barnesanger og solosanger til gudstjenestene. På kirketorget finner du denne koselige postkassen.
Legg gjerne ditt forslag der. Vi setter stor pris på ditt bidrag!

SOLA MENIGHETSBLAD
menighetsbladet_illustrasjonSavner du menighetsbladet i postkassen din?  Dessverre opplever vi noe svikt i distribusjonen. Vennligst meld fra til post@tanangermenighet.no så kan klagen sendes videre.
Det er også mulig å lese menighetsbladet digitalt, som en nødløsning: https://sola.kirken.no/Informasjon/Menighetsbladet

 

 

——————————————

Faste aktiviteterlogo: Tananger menighet
KLIKK på navnet i blått for mer informasjon.

Bibeldykk: Mandag (partallsuker) kl.20–21. Vi møtes i kirka for å lese Bibelen sammen.
Bønnesamling: Mandag (oddetallsuker) kl.20-21, i kirkerommet.
Morgenbønn: Hver fredag kl. 10.00-11.00 på samtalerommet.
Tananger Gospel: Øver tirsdag (oddetallsuker) kl. 19:00 – 21:00.
Knøttetreffen: Mandager & torsdager kl. 09.30-12.30.
Tananger Soul Kids: Onsdager kl. 17:30.
Søndagsskolen: Søndag kl. 11:00, når det er dåp i gudstjenesten.
Treffen: Tirsdager i Sola kirke.
Jesha: Fredager i partallsuker kl. 18:00.
Enter: Fredager i partallsuker kl.20:00.
Språkkafeen: Onsdager i partallsuker kl.17:30.
Dugnadsgjengen: Onsdager i partallsuker kl. 09:30 – 12:00.

Ukens bønn
Trofaste Gud,
du har lovet at du aldri vil svikte oss.
Vi ber deg:
Styrk oss i troen på dine løfter,
så vi kan leve og dø i håpet om en ny himmel og en ny jord,
ved din Sønn Jesus Kristus, vår Herre,
som med deg og Den hellige ånd lever og råder,
én sann Gud fra evighet til evighet.

Med ønske om en velsignet uke!
Hilsen oss i staben